بروزرسانی : 1398/12/08
جستجو
Menu

22 مرداد سالروز تأسیس سازمان بیمه سلامت ایران گرامیباد.

22 مرداد سالروز تأسیس سازمان بیمه سلامت ایران گرامیباد.

45بازدید
مرداد 21, 1398

22 مرداد سالروز تأسیس سازمان بیمه سلامت ایران گرامیباد.

با تشکیل سازمان بیمه سلامت ایران در 22 مرداد 1391 و تأیید آن توسط هیئت وزیران و شورای نگهبان بر اساس ماده 38 قانون برنامه پنجم توسعه و به منظور توسعه کمی و کیفی بیمه های سلامت و دستیابی به پوشش فراگیر و عادلانه سلامت و کاهش سهم مردم از هزینه های سلامت از طریق اصلاح ساختار صندوقها، مدیریت منابع، متناسب بودن تعرفه ها، استفاده از منابع داخلی صندوقها و زمینه تحقق اهداف بلندی چون عدالت محوری، ارتقاء سطح کیفیت در ارائه خدمات سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان، رفع همپوشانی بیمه ای، بسط و گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع فراهم گردد. بر همین اساس توسعه نظام بیمه سلامت کشور یکی از مهمترین فرامین مورد تأکید در سیاستهای کلی مقام معظم رهبری قانون پنجم توسعه از اهداف اصلی سازمان می باشد. سازمان بیمه سلامت ایران مأموریت دارد بر کاهش مخاطرات مالی با گسترش و توسعه بیمه همگانی پایه سلامت، امکان بهره مندی عادلانه از خدمات مطلوب و اثر بخش و زمینه حفظ و ارتقاء سلامت و کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان برای همه جامعه تحت پوشش فراهم نماید.بدون تردید منویات مقام عظمای رهبری نقطه عطفی در سرلوحه کاری تمامی هموطنان خصوصاً مدیران و کارکنان دولت اسلامی می باشد که بیرق خدمت را به مردم به اهتزاز درآورده است. دولت یازدهم و بدنبال آن دولت دوازدهم با رویکرد تدبیر و امید و آرامش در جهت زدودن غبار فقر و محرومیت و افزایش شاخص های سلامت در جهت برداشتن از چهره مردم استان سیستان و بلوچستان را به اجرا گذاشته است از جمله اجرای طرح بیمه همگانی سلامت جهت افراد فاقد پوشش بیمه ای در استان و برنامه تحول نظام سلامت که یکی از عظیم ترین طرح های دولت تدبیر و امید می باشد.

سازمان بیمه سلامت ایران مانند بازوی قدرتمند و توانمند در اجرای طرح های دولت تدبیر و امید و با عدالت محوری و همت و اهتمام فرهنگ سازی و اطلاع رسانی توانسته گام های بلندی در جهت بهبود عرصه سلامت افراد جامعه بردارد. و هر روز بر منویات کارهای خود افزوده تا فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند : « ما می خواهیم اگر کسی در خانواده ای مریضی داشته باشد آن خانواده جز رنج مریضداری رنج دیگری نداشته باشد.» محقق گردد و با تلاش مستحکم کرده و روابط و پیوندهای عاطفی و تدابیر امیدوارانه و با محور قراردادن عدالت اجتماعی و با تعامل و همکاری با دانشگاههای علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر و موسسات تشخیصی درمانی و جامعه بیمه شدگان قدم در جهت سلامت نگر به آینده کشور بردارد و با توجه به رهنمودهای ارزشمند مدیر عامل محترم سازمان جناب آقای مهندس موهبتی و اعضای هیئت مدیره محترم سازمان و با جامعه ای هدفمند و نگاهی امیدوارانه و خدمت بی منت را نسبت به خلق خداوند و با رفاه بیشتر  و آرامش و امنیت را به سهم خود برای مردم شریف استان بخصوص روستائیان و عشایر عزیز محقق نماید. در همین راستا اداره کل بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان در جهت تحقق شعار عدالت اجتماعی و با اجرای طرح های ملی توانسته بیش از دو میلیون و 110 هزار نفر از هموطنان عزیزمان را در استان اعم از روستائیان، سایر اقشار، کارکنان محترم دولت، شهرنشینان، بیمه سلامت همگانی، بیماران خاص را تحت پوشش خود قرار دهد. همچنین این اداره کل دارای 8 اداره بیمه سلامت، 70 دفتر پیشخوان دولت در شهرستانها می باشد که امورات مربوط به صدور، تعویض، تمدید دفاتر بیمه شدگان عزیز را در استان انجام می دهند. در این راستا این اداره کل با بیش از 826 موسسه تشخیصی درمانی شهری و روستایی اعم از پزشکان عمومی، متخصص، فوق تخصص، داروخانه ها، آزمایشگاه، رادیولوژی، درمانگاه، فیزیوتراپی و بیمارستان در سطح استان طرف قرارداد می باشد بطوریکه 70% خدمات سرپایی و 90% خدمات بستری توسط بیمه سلامت استان پرداخت می گردد. همچنین اجرای پروژه های هوشمند سازی چهارگانه الکترونیک از جمله استحقاق سنجی، نسخه نویسی الکترونیک، تبادل الکترونیک اسناد بستری، نظام ارجاع الکترونیک از اهداف اصلی برنامه های سازمان در سال جاری به منظور ارتقاء کیفیت خدمات و کنترل و کاهش هزینه های درمانی می باشد. در همین راستا در سال 98 بیش از 44 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت استان قرار گرفتند تا فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: « حرکت به سمت گشودن گره های مردم و ایجاد زندگی سالم و مرفع وظیفه اسلامی همه ما می باشد.» محقق گردد.

همچنین اداره کل بیمه سلامت استان توانسته نیاز بیمه ای تمام مردم و اقشار کم درآمد جامعه را برآورده نماید و جایگاه واقعی خود را پیدا نماید چرا که بیش از 75% از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند. بعلاوه این اداره کل در 15 سال گذشته از جشنواره شهید رجائی استانی در طرح ارزیابی عملکرد و سنجش میزان رضایتمندی رتبه برتر استانی را کسب نموده است و افتخار دارد با حمایتهای همه جانبه دولت تدبیر و امید و رهنمودهای ریاست هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان و نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه معزز زاهدان و استاندار محترم در جهت تحقق شعار عدالت اجتماعی ریاست جمهوری تلاش نموده تا خدمتگزار خوبی در جهت ارائه خدمت مطلوبتر به مردم جامعه باشیم.

 

روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان

 

 

print